Czytanie

Sport

Działamy systemowo. SIEMACHA Sport to nowoczesna infrastruktura, w której liczą się nie tylko rywalizacja i aktywny styl życia, ale również aspekt społeczny.

Prowadzimy 3 komercyjne centra sportowe Com-Com Zone i Centrum Sportów Konnych wraz z zajęciami hipoterapii. Nasi podopieczni korzystają z nich bezpłatnie w ramach zajęć w placówkach dziennych SIEMACHA Spot i całodobowych SIEMACHA Spot 24/7 oraz wydarzeń specjalnych.

Dla pozostałych klientów zajęcia w obiektach są płatne, nie chodzi tu wcale o zbicie kapitału na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wszystkie środki, które uda nam się wypracować, przeznaczamy na realizację zadań społecznych, czyli pracę z dziećmi i młodzieżą.

Centra Rozwoju Com-Com Zone to jedne z nielicznych miejsc, w którym sport odzyskuje swoją pierwotną, pedagogiczną funkcję. Wychowankowie SIEMACHY uczą się nie tylko reguł obowiązujących w sportowych dyscyplinach, lecz także zasad określających relacje pomiędzy wszystkimi uczestnikami zmagań. To z kolei gwarantuje współistnienie w jednym miejscu sześciu podstawowych dla SIEMACHY idei, od których nazwę wzięło centrum – współzawodnictwa (competition) i społeczności (community), kompetencji (competence) i wsparcia (comfort), towarzystwa (company) i porozumienia (communication).

Z zajęć sportowych w Centrach Rozwoju Com-Com Zone korzystają bezpłatnie wszyscy wychowankowie SIEMACHY.

Centrum Sportów Konnych Odporyszów

W CSK SIEMACHA mamy obecnie 12 koni. Jedne przodują na zawodach sportowych z naszymi podopiecznymi, inne są mistrzami hipoterapii. Z treningów jeździeckich lub zajęć terapeutycznych w Odporyszowie bezpłatnie korzystają dzieci ze wszystkich placówek SIEMACHY.

Więcej

Com-Com Zone Nowa Huta

Każde z Centrów Rozwoju Com-Com Zone jest inne. Najstarsze, nowohuckie, jest też największe. Na 13000 m² powierzchni powstałego w 2008 roku obiektu znajdują się: pływalnia, hala sportowa, siłownia, cztery sale treningowe, pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną murawą, pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko "Orlik" w zimie ogrzewane oraz zadaszone halą pneumatyczną, małe boisko treningowe.

Więcej

Com-Com Zone Prokocim

Nieco mniejsze jest drugie krakowskie centrum Com-Com Zone, w Prokocimiu. Tu większość oferty stanowią atrakcje wodne. Do dyspozycji klientów są: duża hala z rekreacyjnym basenem, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, a także przeznaczone dla najmłodszych tzw. małe pływalnie. Naukę pływania prowadzimy nawet dla niemowlaków.

Więcej

Com-Com Zone Kozłówek

Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone na Kozłówce to obiekt wybudowany w środku dużego krakowskiego osiedla. Oferta powstaje z myślą o każdej grupie wiekowej, prowadzimy zarówno zajęcia dla seniorów, np. Aqua Health, jak i zajęcia nauki pływania dla niemowlaków od trzeciego miesiąca życia. Obiekt posiada dwie sale fitness, saunę suchą oraz parową, basen pływacki z ruchomym dnem oraz strefę wodnej rekreacji.

Więcej

Sport

Wszystkim inicjatywom rozgrywającym się w centrach towarzyszy jedna idea – by nie tylko zapewnić klientom atrakcyjną przestrzeń, ale i upowszechnić określony sposób rozumienia sportu. Bo to nie tylko kwestia dbałości o właściwą kondycję fizyczną, a sposób kształtowania osobowości.

Odporyszów

Najmłodszy wśród centrów Com-Com Zone jest obiekt w Odporyszowie, gdzie znajdują się założony przez SIEMACHĘ nowoczesny dom dla dzieci oraz placówka dzienna. Tuż obok, w grudniu 2014 r., powstały także pływalnia, sala fitness oraz boisko sportowe. Tutaj znajduje się też Centrum Sportów Konnych.

Społeczność sportowa

Centra sportowe SIEMACHY to również miejsca realizacji wielu ciekawych projektów społecznych, gromadzących pasjonatów zdrowego stylu życia w każdym wieku.

Com-Com Zone to miejsca dla odpowiedzialnych klientów, którzy kupują nie tylko usługę sportową, lecz także wspierają rozwój dzieci i młodzieży w placówkach SIEMACHY na terenie całej Polski.

Połączenie nowoczesnych obiektów sportowych i ekonomii społecznej? To możliwe! Nasze Centra Rozwoju Com-Com Zone zdążyły zaskarbić sobie serca klientów – średnio korzysta z nich 90 tysięcy osób miesięcznie.

Skip to content