Czytanie

Działamy budująco! Najbardziej produktywne miejsca w Siemasze

Możliwość kreowania i konstruowania daje dzieciom poczucie sprawczości i siły. W naszych pracowniach stolarskich i plastycznych najmłodsi nie tylko rozwijają swoją wyobraźnię, ale pracują nad tym, by dany projekt wcielić w życie. 

Projekt Działamy budująco! to otwarte dla naszych podopiecznych pracownie i warsztaty kreatywne. Przestrzeń dla majsterkowiczów, hobbystów, początkujących rzemieślników i artystów. Można tu znaleźć ludzi, przestrzeń i sprzęt, które pomagają rozwijać pomysły. Działamy budująco! to jednak przede wszystkim społeczność osób, które uczą się od siebie, wzajemnie się motywują i pracują nad wspólnymi projektami.

Warsztaty stolarskie

Prowadzimy twórcze warsztaty stolarskie, w których dzieci i młodzież tworzą ręcznie robione unikatowe zabawki z drewna. Dbamy o to, by zajęcia były przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Praca z drewnem poprawia zręczność i koordynację oko-ręka. Uczy koncentracji i cierpliwości. Jest również sprawdzonym elementem terapii.

Podczas warsztatów przedstawiam techniki i pokazuję, jak można je wykorzystać, ale jest to tylko pretekst do indywidualnej pracy.

Bardzo się staram powstrzymywać od komentarzy dotyczących samego pomysłu. Dzięki temu dajemy dzieciom poczucie sprawczości w podejmowaniu decyzji, wyboru narzędzia, sposobu użycia.

Pan Janek
- instruktor w pracowni stolarskiej SIEMACHA Spot Odporyszów

Warsztaty artystyczne

Zajęcia rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Motywują do twórczej aktywności oraz ekspresji. W trakcie ich trwania wychowankowie uczą się we właściwy sposób operować narzędziami. Zajęcia rozwijają motorykę poprzez konieczność precyzyjnego wykonywania czynności. Dzieci uczą się cierpliwości oraz doświadczają poczucia sprawstwa i satysfakcji z wykonanych prac.

Gdy dzielisz z innymi przestrzeń, sprzęt i doświadczenia, wszystko staje się prostsze.

Wspólna praca, dzielenie się narzędziami ma wymiar czysto praktyczny, ale za tym idzie też wymiana doświadczeń. Największa wartość projektu to społeczność. Uczymy się od siebie, uzupełniamy, powstają wspólne prace.

Skip to content