SIEMACHA Adventure Education Therapy

Dążenie do celu, pokonywanie trudności, radzenie sobie z własnymi słabościami, nauka empatii czy radość z osiągnięcia zamierzonego efektu, to tylko kilka z wielu aspektów rozwijanych podczas zajęć w ramach projektu SIEMACHA Adventure Education Therapy.

Więcej niż ścianka wspinaczkowa

7 metrów wysokości i 12 dróg o różnym stopniu trudności. We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park stanęła ścianka wspinaczkowa. To pierwsza tego typu konstrukcja uruchomiona w celach terapeutycznych i edukacyjnych przez Stowarzyszanie SIEMACHA. Ze wspinaczki terapeutycznej bezpłatnie korzysta 70-90 dzieci miesięcznie.

Wspinaczka terapeutyczna w SIEMACHA Spot Magnolia

Dążenie do celu, pokonywanie trudności, radzenie sobie z własnymi słabościami, rozwój fizyczny i nauka empatii czy radość z osiągnięcia szczytu. To tylko kilka z wielu aspektów, które SIEMACHA rozwija w ramach projektu zajęć terapeutycznych na nowo powstałej ściance wspinaczkowej.

– Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość eksploracji, odkrywania oraz kwestionowania własnych umiejętności. To dlatego nasze zajęcia kierowane są na rozwój umiejętności emocjonalnych i społecznych oraz sprawności fizycznej. Wspinanie wymaga zaufania do drugiego człowieka, wiary w swoje umiejętności i zrozumienia własnego ciała.mówi Joanna Świst, psychoterapeuta, trener AT i dyrektor SIEMACHA Spot Magnolia.Wspinaczka pozwala nam wzmacniać wartości oraz elastyczność psychologiczną. Takie działanie jest podstawą w pracy z wieloma naszymi podopiecznymi. – dodaje.

Zajęcia wspinaczkowe dają możliwość rozwoju na kilku płaszczyznach jednocześnie, a opcja skalowania trudności, pozwala na dostosowanie terapii do możliwości psycho-fizycznych każdego uczestnika. – Ograniczeniem nie jest tu ani wiek, ani wzrost dzieci. Wspinać mogą się mali, duzi i osoby z niepełnosprawnościami. Nie liczą się też początkowe umiejętności czy predyspozycje wspinaczy. – mówi dyrektor placówki.

Podwórka SIEMACHY jeszcze bardziej nowoczesne

Rozwiązania techniczne zastosowane w ściance czynią z niej profesjonalne urządzenie, dostosowane zarówno do zajęć dla dzieci i amatorów, jak i do treningu. Ważnym argumentem jest całkowite bezpieczeństwo korzystania – osoba wspinająca się cały czas pozostaje w pełnej asekuracji. To, co odróżnia ściankę od innych tego typu obiektów usytuowanych w halach sportowych to przede wszystkim społeczny wymiar inwestycji. Ścianka jest elementem nowoczesnego podwórka SIEMACHA Spot prowadzonego przez Stowarzyszenie we wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park od 2017 roku.

Budowa ścianki wspinaczkowej i prowadzenie tu zajęć terapeutycznych jest realizowane w ramach rozwoju SIEMACHA Spot Magnolia. Zależy nam na tym, by nasze podwórka odpowiadały na potrzeby zmieniającej się rzeczywistości i potrafiły sprostać jej wyzwaniom. – mówi Małgorzata Kabata – Żbik – Dyrektor Generalna Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wędrówki górskie i spływy kajakowe

Nurkowanie

Skip to content