SIEMACHA
Muzycznie łączy

Tak jak sztuka zaskakuje nieoczywistymi połączeniami, tak SIEMACHA Muzycznie łączy pozornie różne światy kultury, biznesu, samorządu. Efektem tych połączeń są koncerty, wydarzenia artystyczne, warsztaty i pracownie rozwijające kreatywność.

Warsztaty i pracownie

W placówkach SIEMACHY codziennie odbywają się zajęcia dla kilkuset polskich i ukraińskich dzieci, które uczą się gry na instrumentach i doskonalą swoje umiejętności wokalne.

Muzyka nie zwraca uwagi na wiek, narodowość czy status społeczny.

Każde z dzieci biorących udział w warsztatach ma szansę się rozwijać i w przeważającej mierze od nich zależy, jak ją wykorzystają.

Jakub Bugajski - wychowawca, instruktor zajęć muzycznych SIEMACHA Spot Długa

Wydarzenia specjalne

SIEMACHA Muzycznie to również wydarzenia specjalne, do których należy organizowany cyklicznie we współpracy z Magic Records Wieczór Kolęd i Charytatywny Koncert Noworoczny.

Koncert Noworoczny
Wieczór Kolęd

Wieczór Kolęd

Co rok podopieczni, przyjaciele i partnerzy SIEMACHY spotykają się przy największym w Polsce wigilijnym stole. W każdej edycji Wieczoru Kolęd bierze udział kilkaset osób, a główny punkt wydarzenia stanowi wspólne kolędowanie.

Wieczór Kolęd to zawsze inna historia. W 2019 roku został poświęcony pamięci patrona Stowarzyszenia – ks. Kazimierza Siemaszki – misjonarza, działacza społecznego, popularnie zwanego „Siemachą”, który pod koniec XIX w otworzył w Krakowie przy ul. Długiej 42 pierwszą placówkę dla dzieci i młodzieży.

W programie znalazła się filmowa i teatralna opowieść inspirowana postacią patrona ks. Kazimierza Siemaszki. Wystąpili między innymi: Viki Gabor, AniKa Dąbrowska, Zuza Jabłońska, Marcin Sójka i Sanah.

Ubiegłoroczna edycja była szczególna – czas wspólnego świętowania w duchu solidarności z Ukrainą. Blisko 500 osobowe grono polskich i ukraińskich wychowanków, partnerów SIEMACHY oraz weteranów wojny w Ukrainie, spotkało się w gościnnych progach Starej Zajezdni by DeSilva. Wybrzmiały polskie i ukraińskie kolędy, słowa wsparcia i otuchy. Najważniejsze było jednak przesłanie pokoju.

Charytatywny Koncert Noworoczny

Uwielbiane przeboje sanah w orkiestrowych aranżacjach Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Maestro Przemysława Piotra, wspólne śpiewanie i bezwarunkowa miłość publiczności. W 2023 roku zorganizowaliśmy pierwszy w historii Stowarzyszenia Charytatywny Koncert Noworoczny.

Na wydarzeniu gościło blisko dwa tysiące wychowanków i przyjaciół SIEMACHY.

W trakcie dwugodzinnego występu sanah wyśpiewała poezje Szymborskiej i Słowackiego, wreszcie utwory takie jak Szampan czy Ale jazz! Artystce towarzyszyła 50 osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, 30 osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad Libitum i ponad tysiąc dzieci zasiadających na widowni Centrum Kongresowego ICE. To był bankiet pełen gości, wspaniały koncert i niezwykłe emocje. Sztuka na najwyższym poziomie.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie SIEMACHA, Prezydenta Miasta Krakowa, firmę MagicRecords, przy wsparciu Sokołów i TAURON Polska Energia, koncert był jedynym tego typu charytatywnym i dedykowanym dzieciom wydarzeniem w trwającej od 2022 roku sanah Bankiet Tour.

Skip to content