Czytanie

Krakowski Instytut Psychoterapii

Pod taką nazwą w Stowarzyszeniu SIEMACHA funkcjonują dwa ośrodki terapeutyczne w Krakowie i Wrocławiu.

Z dniem 1 maja 2024 roku trzy odziały Krakowskiego Instytutu Psychoterapii funkcjonują pod jednym adresem przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Lokalizacja znajduje się w miejscu jednej z placówek, która została gruntownie wyremontowana oraz powiększona o nowe gabinety terapeutyczne.

Krakowski Instytut Psychoterapii to miejsce, w którym specjaliści oferują efektywne wsparcie w pokonywaniu trudności związanych z budowaniem relacji międzyludzkich, radzeniem sobie w społeczeństwie oraz podnoszeniu kompetencji rodzicielskich.

Usługi obejmują diagnozę psychologiczną rodzin oraz osób indywidualnych, psychoterapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży i dorosłych, terapię rodzinną w ośrodku, warsztaty terapeutyczne i rozwój osobisty, a także poradnictwo psychologiczne i rodzinne. Pomoc jest bezpłatna i skierowana do mieszkańców Krakowa i Wrocławia.

 

750
usług terapeutycznych miesięcznie zrealizowanych dla mieszkańców Krakowa

2
ośrodki

190
usług terapeutycznych miesięcznie zrealizowanych dla mieszkańców Wrocławia

łącznie ponad 1000 zaopiekowanych pacjentów rocznie

Rozmowę – najskuteczniejszą formę rozwiązania problemu – oferują psychoterapeuci z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wykwalifikowana kadra

Krakowski Instytut Psychoterapii Stowarzyszenia SIEMACHA działa od 2006 r. Placówkę tworzy 60 wykwalifikowanych psychoterapeutów, specjalizujących się równocześnie w dziedzinie psychologii, pedagogiki i medycyny.

Dbałość o zdrowie pacjenta

Pracujemy zgodnie z przekonaniem, że najważniejsza jest dbałość o zdrowie pacjenta. Zgodnie z daną zasadą opieramy się na nurtach psychodynamicznym i systemowym, jako stanowiskach uznanych, spójnych i skutecznych.

Stała superwizja

Nasz zespół wciąż doskonali się uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddajemy stałej superwizji certyfikowanym superwizorom Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

KIP Kraków Ptaszyckiego

KIP „Ptaszyckiego” położony jest w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w bezpośrednim sąsiedztwie przestrzeni sportu (Com-Com Zone) i wychowania (SIEMACHA Spot).

Więcej

KIP Wrocław Kościuszki

Krakowski Instytut Psychoterapii we Wrocławiu to ośrodek poradnictwa, terapii i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla rodzin zastępczych.

Więcej
Skip to content