Wspólnota wartości i nowe horyzonty

To już 10 lat, odkąd Pfizer pomaga nam działać na rzecz potrzebujących dzieci. We współpracy z firmą wyremontowaliśmy dom dziecka w Odporyszowie, wybudowaliśmy stadninę koni i dwie ujeżdżalnie. Wspólnie uruchomiliśmy programy wsparcia dla ukraińskich uchodźców.

Poza współpracą łączy nas wspólnota wartości. Jedną z podstawowych idei Pfizer jest szacunek do każdego człowieka. Takie podejście determinuje codzienną działalność, od opracowywania przełomowych terapii ratujących zdrowie i życie milionom chorych na świecie, po pracę na rzecz lokalnych społeczności, w tym również SIEMACHY.

Chcemy być blisko pacjentów, którzy potrzebują naszego wsparcia. Codziennie zapewniamy terapie przedłużające życie i znacząco podnoszące jego jakość. Poza wpisanym w działalność firmy dążeniem do poszerzania dostępu do leków i opieki zdrowotnej, Pfizer stara się wspierać ludzi najbardziej potrzebujących, pokrzywdzonych przez los lub chorych, zwłaszcza dzieci. – podsumowuje podejście firmy Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.
W ramach współpracy planowane są kolejne wspólne działania, między innymi start projektu cyfrowego włączania nastolatek. Już od 2024 roku w pracowniach nowych technologii SIEMACHY, poza stałymi zajęciami, będą odbywały się te dedykowane wyłącznie dziewczynkom. Projekt ma na celu zachęcenie ich do odkrywania talentów, a w przyszłości znalezienia swojego miejsca w dynamicznie rozwijającej się branży IT.
Ten temat jest mi bliski, bo od lat angażuję się w inicjatywy których celem jest wspieranie kobiet w rozwijaniu cyfrowych kompetencji i podejmowaniu kariery związanej z nowymi technologiami. – komentuje Dorota Hryniewiecka-Firlej – Cieszę się, że pod patronatem Pfizer, SIEMACHA będzie realizowała tego typu działania już wśród najmłodszych pokoleń – dodaje.
Skip to content