Czytanie

SIEMACHA Spot Nestor
ul. Ptaszyckiego 6
31-979 Kraków

Stowarzyszenie SIEMACHA dba nie tylko o dzieci, ale także o seniorów. Prowadzimy Centra Aktywności Seniora, gdzie osoby 60+ mogą znaleźć wiele interesujących zajęć. W ofercie mamy zajęcia ruchowe, takie jak aqua aerobik, joga, różne formy gimnastyki, taniec, smovey, tenis stołowy oraz ćwiczenia na siłowni. Prowadzimy również zajęcia edukacyjne, obejmujące tematykę zdrowotną, językową, plastyczną i muzyczną, a nasza oferta stale się poszerza.

W naszych placówkach seniorzy znajdą również przestrzeń do wzajemnego poznawania się i spędzania czasu przy kawie i rozmowie. „SPOT-kajmy się” to specjalna grupa do rozmów, relaksu i czytania. Seniorzy realizują tu swoje pasje w ramach grup teatralnej i muzycznej. Aktorzy z grupy „Nie Do Zdarcia” wkładają serce w przedstawienia, głównie dla dzieci, odwiedzając przedszkola, szkoły i biblioteki, gdzie występują zarówno dla małych, jak i starszych widzów. Razem z grupą muzyczną „Markowe Granie” wspierają m.in. domy pomocy społecznej. Seniorzy z wielkim oddaniem działają także w placówce całodobowej.

Ogromną wartością w Stowarzyszeniu SIEMACHA jest działalność międzypokoleniowa. Seniorzy wspólnie z wychowankami śpiewają, tworzą, gotują, tańczą, jeżdżą na wycieczki, remontują, sadzą rośliny. Wspólnie uczymy się szacunku i odpowiedzialności, a przede wszystkim tworzymy prawdziwe, trwałe przyjaźnie.

Koordynator placówki

Alicja Zachwieja
a.zachwieja@siemacha.org.pl
+48 601 619 428

Harmonogram Zajęć

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa
www.ngo.krakow.pl www.krakow.pl

Skip to content