Czytanie

Podróż w Zakątki Wiedeńskie: Śladami Historii i Kultury

„Podróże są jak wędrówka po mapie serca – odkrywają to, co najpiękniejsze.” Niech te słowa będą przewodnikiem niezapomnianej podróży.

Pod koniec czerwca, grupa wyróżnionych wychowanków miała okazję odwiedzić przepiękny Wiedeń.

Zauroczyła mnie piękna architektura, eleganckie ulice i kulturalna atmosfera. Spacerując, czułam historię na każdym kroku. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość doświadczenia tak niezwykłej przygody.

Zuzanna SIEMACHA Spot Długa

Stolica Austrii zachwyciła ich swoją architekturą i bogactwem kultury. Zwiedzili między innymi zimową rezydencję Habsburgów – Hofburg, pałac Belweder oraz majestatyczną operę wiedeńską. Spacerując po mieście, nie mogli pominąć również Prateru, znanego parku rozrywki, gdzie znane diabelskie koło zapewniło im niezapomniane wrażenia.

W Wiedniu najbardziej podobało mi się zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki. Zobaczyłam tam ważne obrazy, takie jak „Wieża Babel” Bruegla i „Meduzę” Rubensa. Mieliśmy piękną pogodę, dzięki czemu zwiedziliśmy wszystkie zaplanowane atrakcje. Od dawna marzyłam o odwiedzeniu tego miasta.

Bożena SIEMACHA Spot Facimiech

Wizyta w Muzeum Historii Sztuki była prawdziwą ucztą dla oczu i ducha, gdzie mogli podziwiać dzieła największych mistrzów. Natomiast Muzeum Historii Naturalnej przeniosło wychowanków w fascynujący świat przyrody, prezentując niezwykłe zbiory związane z historią ziemi i różnorodnością biologiczną.

Ta wspaniała podróż nie byłaby możliwa bez zaangażowania i wsparcia honorowych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za tę wyjątkową przygodę!

Wyjazd do Wiednia był niezwykły! Spędziłam fantastyczny czas z przyjaciółmi. Najbardziej urzekła mnie panorama miasta i katedra św. Szczepana, która jest pełna detali i przepięknych zdobień. Już nie mogę się doczekać kolejnych przygód z SIEMACHĄ!

Zuzanna SIEMACHA Spot Odporyszów
Skip to content